Remis na zakończenie jesieni

Drużyna Stadionu Śląskiego z rocznika 2008 zakończyła jesienne zmagania w III Lidze Wojewódzkiej. Piłkarze trenera Michała Lutka na zakończenie rozgrywek zremisowali z MUKP Dąbrowa Górnicza.

– Praktycznie cały mecz gra toczyła się w środku boiska. Obie drużyny starały się utrzymywać przy piłce, lecz wszystkie akcje kończyły się przed polem karnym rywala.
Wyszliśmy na prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym i do końca pierwszej polowy kontrolowaliśmy mecz. Po zmianie stron to goście przejęli kontrolę, spychając nas do defensywy. Efektem była samobójcza bramka naszego zawodnika po rzucie rożnym. Wielkie uznanie należy się po tym spotkaniu dla naszego bramkarza, Maćka Rydla, który w świetnym stylu obronił rzut karny i jego dobitkę – relacjonuje trener Michał Lutek.

– W większości spotkań w zakończonej rundzie gra była lepsza niż sam wynik. Początkowo trudno było nam wejść w grę „po 9”, lecz z meczu na mecz wyglądało to co raz lepiej. Od następnego tygodnia zaczynamy już przygotowania do wiosennej rundy – podsumował jesień w wykonaniu swojej drużyny szkoleniowiec „Zielonych”.

17 listopada 2019, Chorzów, 14 kolejka III Wojewódzkiej Ligi Młodzików D2

Stadion Śląski Chorzów – MUKP Dąbrowa Górnicza 1:1

Bramka: Podborny

Stadion: Rydel, Halemba, Kasperski, Krusz, Kozłowski, Kubiak, Podborny, Grędysa, Sokołowicz, Wrona, Grześka, Karwowski.