Rocznik 2007: Sparing za sparingiem

Drużyna Stadionu Śląskiego z rocznika 2007 przygotowuje się do kolejnej rundy zmagań w ligach wojewódzkich. Podopieczni trenera Piotra Bryka intensywnie trenują i rozgrywają całą serię meczów sparingowych.

– Za nami ponad miesiąc od powrotu do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej. Mimo niesprzyjającej aury i lekcji w formie zdalnej możemy być zadowoleni z warunków, jakie mamy do treningów. Myślę, że mało który klub tak często trenuje na dobrze przygotowanym, odśnieżonym boisku – mówi trener Piotr Bryk.

– Robimy co w naszej mocy, aby chłopcy w dalszym ciągu rozwijali swoje umiejętności i jak najlepiej przygotowali się do rundy wiosennej, w której jak jesienią, będziemy występować w dwóch ligach wojewódzkich. Jednym z naszych celów na ten okres było, aby chłopcy mierzyli się z jak najmocniejszymi rywalami w sparingach. W ostatni weekend graliśmy między innymi z Wisłą Kraków i mimo porażki 0:1 możemy być zadowoleni z tego spotkania. Nawiązaliśmy z renomowanym rywalem równorzędną walkę i mieliśmy swoje sytuacje do zdobycia gola. Graliśmy w tym spotkaniu bardzo odważnie mimo nieustannej obrony wysokiej Wisły, rzadko ograniczając się do upraszczania sobie gry długim podaniem – relacjonuje szkoleniowiec naszych 14-latków.

– Zagraliśmy w tym roku już 9 gier kontrolnych, a dokładając do tego sparingi w grudniu aż 12, w tym wyjazdowy mecz z topową w Polsce Akademią Zagłębie Lubin, który był dla nas cennym doświadczeniem. Oprócz nich mierzyliśmy się jeszcze w grach wewnętrznych z drużynami Stadionu Śląskiego z roczników 2006 i 2008. Przed nami jeszcze mecze kontrolne z m.in. Rekordem Bielsko-Biała, Puszczą Niepołomice 2006, Górnikiem Zabrze II – mówi trener Bryk.

Lista meczów sparingowych rozegranych tej zimy przez drużynę Stadionu Śląskiego 2007:

Grudzień
Stadion Śląski Chorzów – Polonia Bytom 9:1
Stadion Śląski Chorzów II – Olimpia Piekary 6:1
Zagłębie Lubin – Stadion Śląski Chorzów 8:1

Styczeń/Luty
Stadion Śląski Chorzów – Podbeskidzie Bielsko Biała 7:1
UKS Ruch Chorzów – Stadion Śląski Chorzów II 1:2
Zagłębie Sosnowiec – Stadion Śląski Chorzów 3:2
Stadion Śląski Chorzów II – Śląsk Świętochłowice 2006/2007 8:2
Stadion Śląski Chorzów – Gwarek Zabrze 1:2
Stadion Śląski Chorzów – Champions Rybnik 2:1
Stadion Śląski Chorzów II – Orbita Bukowno 2:0
Stadion Śląski Chorzów – Wisła Kraków 0:1
Stadion Śląski Chorzów – SMS Żywiec 4:2