Rocznik 2009: Solidne sparingi 12-latków

Piłkarze Stadionu Śląskiego z rocznika 2009 zagrali zmierzyli się w sobotę w Opolu z rówieśnikami z Odry. To kolejny sparing rozegrany tej zimy przez naszych 12-latków.

– Wybraliśmy się na obiekty rywala, aby rozegrać mecz w formie 3x30min. Pomimo porażki  jestem zadowolony z zespołu przede wszystkim z kilku elementów, które staraliśmy się poprawić w ostatnich tygodniach. Na pewno do korekty jest nasza skuteczność pod bramką rywala – relacjonuje trener Adamczyk.

„Zieloni” realizują swój plan, nakreślony po zakończeniu jesiennych zmagań w lidze. – Chcieliśmy grać z jak najmocniejszymi rywalami. Jak dotąd rozegraliśmy 15 sparingów oraz braliśmy udział w zeszłym tygodniu w 3-dniowym turnieju halowym rozgrywanym w Warszawie. W ostatnich trzech miesiącach mierzyliśmy się m. in. z: Widokiem Skierniewice, Resovią Rzeszów, Odrą Opole, APN Knurów, Stradom Częstochowa, Spartą Katowice, Akademią 2012 Jaworzno – wylicza trener Adamczyk.

12-latkowie z Chorzowa przed wznowieniem rozgrywek mają jeszcze zaplanowanych kilka meczów kontrolnych – z Akademią BVB im. Łukasza Piszczka, APG Gliwice oraz MKS-em Żory. 11 marca nasza drużyna wyjedzie na obóz do Kleszczowa, gdzie zmierzy się z GKS-em Bełchatów.