Rocznik 2009: Weekend za 6 punktów

Dwa ligowe zwycięstwa odniosły nasze drużyny z rocznika 2009 w miniony weekend. 12-latkowie Stadionu Śląskiego w ligach okręgowych pokonały rówieśników z UKS-u Szopienice i UKS-u Ruchu Chorzów.

W meczu IV ligi okręgowej podopieczni trenera Mariusza Adamczyka ograli UKS Szopienice 2:1. – Pierwsza połowa to mecz walki, bardzo mało stworzonych sytuacji bramkowych zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Niestety jedyną dogodną sytuację w tej części meczu wykorzystał zawodnik z Szopienic i na przerwę zeszliśmy z jednobramkową stratą. W drugiej połowie odniosłem wrażenie, że przeciwnik postanowił się bronić i tylko kontrować. Kompletna dominacja naszych chłopaków. Najpierw po stałym fragmencie gry Mateusz Mrozek z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki, następnie dopiero pod koniec spotkania udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Piękną bramkę z dystansu zdobył ponowie Mrozek – relacjonuje trener Adamczyk.

– Mam mieszane uczucia po tym meczu. Pierwsza połowa to była gra jaką chciałbym widzieć jak najrzadziej u naszych podopiecznych, natomiast druga odsłona to już obraz tego w jaki sposób trenujemy i co chcemy nauczać – podsumowuje występ podopiecznych szkoleniowiec „Zielonych”.

Zobacz protokół z meczu KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW – UKS Szopienice

W spotkaniu rozegranym w ramach rozgrywek VI ligi okręgowej w derbach Chorzowa „Zieloni” ograli „Niebieskich” 3:1. – Bardzo dobry mecz w wykonaniu naszym jak i przeciwnika, zarówno kibice zgromadzeni na boisku jak i trenerzy mogli być z tego spotkania zadowoleni. Jeden i drugi zespół chciał grać w piłkę. Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Nam udało się zdobyć 3 gole autorstwa Bartosza Dudka oraz Mikołaja Łąckiego. Kolejny już raz jestem dumny z chłopaków w jaki sposób grają. Widać spory progres w ich poczynaniach. Oby tak dalej – chwali naszych 12-latków trener Adamczyk.