Rocznik 2005: Najpierw pogrom, później remis

Dwa spotkania w Lidze Juniorów Młodszych B2 rozegrali w ciągu statnich dni piłkarze Stadionu Śląskiego z rocznika 2005. „Zieloni” najpierw wysoko ograli GKS Jastrzębie, później zremisowali z liderem – Rakowem Częstochowa.

Chorzowianie wygrali w Jastrzębiu aż 5:0, w przekonującym stylu dopisując sobie do dorobku komplet punktów. – To było pewne i wysokie zwycięstwo Stadionu Śląskiego. Mecz od samego początku został zdominowany przez nasz zespół. Cieszy dobra postawa w każdej fazie gry – skomentował krótko trener Tomasz Klimas.

Zobacz protokół z meczu KS GKS 1962 JASTRZĘBIE S.A. – KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW

W sobotę chorzowianie podejmowali lidera tabeli, Raków Częstochowa. Oba zespoły stworzyły zacięte widowisko. – Obie drużyny grały wysokim pressingiem i próbowały zdominować ten mecz. Początek należał do Rakowa, który zdobył dwie pierwsze bramki. Przed przerwą Jakub Urbański po asyście Jakuba Cebulaka zdobył bramkę kontaktową. Ten gol był nam bardzo potrzebny, bo uparcie dążyliśmy do wyrównania. Sztuka ta udała się Patrykowi Sobolewskiemu po świetnym doskoku pressingowym Kamila Mullera. Niestety już 2 minuty później Raków po rzucie rożnym znowu wyszedł na prowadzenie. W 85. minuta wynik indywidualną akcją ustalił Piotr Loranc, a asystował mu Maciej Hanak – relacjonuje trener „Zielonych”.

Zobacz protokół z meczu KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW – RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA S.A.