8-latkowie na obozie dochodzeniowym

Na obiektach Klubu Sportowego „Stadion Śląski” Chorzów trwa pierwszy obóz dochodzeniowy dla drużyny z rocznika 2016. W jego trakcie dzieci trenują pod zadaszonymi boiskami „Arena” Chorzów oraz na boisku szkoły sportowej.

Obóz zaczęliśmy 5-tego, a skończymy 9-tego lutego. Pomoże nam w przygotowaniach do kolejnych meczów rozgrywanych w lidze żaków i turniejów, w których wezmą udział. Dla naszych wychowanków to pierwsze takie wydarzenie. W jego trakcie kładziemy duży nacisk nie tylko na naukę gry w piłkę, ale również na integrację i umiejętność pracy w grupie. Dla 8-latków to pierwsze kroki stawiane bez rodziców. Spędzają z nami czas nie tylko w trakcie treningów, ale też wspólnych posiłków – mówi trener „Zielonych”, Michał Pawlik.

Obóz dochodzeniowy, w którym uczestniczą zawodnicy z rocznika 2016 jest ściśle zaplanowany. Codzienna rutyna to dwa treningi, w tym jeden połączony z zajęciami motoryki w hali sportowej, zajęcia na basenie, dające możliwość regeneracji i dobrej zabawy i dwa posiłki, w tym przerwy obiadowe, wykorzystywane również na oglądanie i analizowanie meczów piłkarskich, oraz gry i zabawy. – Ten okres to również rywalizacja z rówieśnikami z innych drużyn. Zaplanowaliśmy dwie gry sparingowe. Wszystko odbywa się zgodnie z certyfikacją. Choć objętość zajęć jest spora, chłopcy mimo młodego wieku bardzo poważnie podchodzą do treningów, wykonując je z ogromnym zaangażowaniem – chwali podopiecznych trener Pawlik.

W ramach obozu ośmiolatkowie mogą spodziewać się również dodatkowych atrakcji: zajęć z firmą Fitlight, treningu indywidualnym z firmą Coach Partners, a także wspólnego wyjścia do kina. – Myślę, że to naprawdę dobry czas dla naszych zawodników. Nie brakuje im intensywnej pracy, ale też po prostu dobrej zabawy. W tym miejscu dziękuję za zaufanie ich rodzicom i całej stadionowej rodzinie – mówi Michał Pawlik.