nice

Aktualności

Firma Nice mecenasem Akademii Stadionu Śląskiego!


, 16-10-2017

gallery1
Firma Nice - światowy lider w dziedzinie automatyki dla domu - objęła mecenat nad Akademia Piłkarską Stadion Śląski Chorzów. Na mocy zawartej umowy firma Nice przez 2 lata będzie wspierać utalentowaną młodzież z chorzowskiej szkółki.

- Od lat jesteśmy marką obecną w polskiej piłce. Mamy umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, jesteśmy sponsorem tytularnym I ligi. Oprócz budowania wizerunku sponsora sportu chcemy również zaakcentować swoją obecność w zdecydowanie bardziej społecznych działaniach, ważnych dla młodych ludzi dopiero wchodzących w świat sportu. Akademia Stadionu jest bardzo ciekawym przedsięwzięciem. Stadion Śląski nie prowadzi profesjonalnej drużyny seniorskiej, a skupia się wyłącznie na wychowaniu i szkoleniu młodych piłkarzy. Jako partner jest dla nas świetnym wyborem i wierzę, że dzięki tej wciąż rozwijającej się współpracy stworzymy coś ważnego dla dzieci grających w piłkę w tej Akademii - tłumaczy Adam Krużyński, dyrektor zarządzający Nice Polska.

- Bardzo cieszymy się z faktu, że mecenat nad naszą Akademią obejmuje firma Nice. Chcemy wykonać kolejne kroki do przodu, w czym pomoc firmy Nice będzie nieoceniona. Od lat mocno pracujemy nad jakością szkolenia i wychowania naszych zawodników, a zaangażowanie się w naszą działalność tak uznanej marki jak Nice oznacza nie tylko wsparcie materialne, ale również wizerunkowe - zaznacza Andrzej Miłkowski, wiceprezes Klubu Sportowego Stadion Śląski.

- To dla nas szczególny moment. Szkolimy coraz większą liczbę zawodników z regionu i jego okolic. Stawiamy na rozwój i nowoczesność, stale systematyzujemy naszą pracę, a mecenat firmy Nice jest dla nas powodem do dumy i sporej satysfakcji. Nasza Akademia poprzez sport ma za zadanie przygotowanie młodych ludzi nie tylko do piłkarskiej kariery, ale i dorosłego życia. Wśród naszych wychowanków są tacy, którzy treningi w Stadionie zaczynali w wieku 7 lat, a kończyli w wieku maturalnym. Dlatego wiemy, że przygotowanie tych chłopców do dorosłego życia to praca niosąca za sobą satysfakcję, ale i odpowiedzialność - tłumaczy Tomasz Osowski, koordynator do spraw szkolenia w Klubie Sportowym Stadion Śląski.

Akademia Stadionu Śląskiego zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłki nożnej. Pod fachowym okiem profesjonalnej kadry szkoleniowej trenuje w niej blisko 400 młodych piłkarzy. Wśród jej wychowanków są wybitne postaci polskiego futbolu: Jerzy Wyrobek, Dariusz Fornalak, Marek Wleciałowski, czy Robert Mitwerandu, oraz aktywni dziś ligowcy - Tomasz Hołota, Piotr Ćwielong, Dawid Plizga, czy bracia Mateusz i Michał Mak.

(foto. Norbert Barczyk/PressFocus)
Stadion.TVWięcej Filmów

Najnowesze filmy

Nabory
Sponsor techniczny

Patronat medialny
Partner
Facebook