nice

Aktualności

Rocznik 2006: Derby z Ruchem dla Stadionu. Mamy lidera!


Stadion Śląski Chorzów 2006, 15-05-2018

gallery1
Drużyna Stadionu Śląskiego z rocznika 2006 wygrała w niedzielę derby z chorzowskim Ruchem. Starcie z "Niebieskimi" zostało rozegrane w ramach 3 Wojewódzkiej Ligi Młodzików.

Gospodarze od początku lepiej operowali piłką i mieli całkowitą kontrolę nad spotkaniem. Ich przewaga zbyt rzadko przekładała się jednak na okazje bramkowe. Więcej działo się po przerwie - podopieczni trenera Dawida Miłkowskiego objęli prowadzenie w 35. minucie po tym jak po rzucie rożnym piłkę głową do siatki rywala skierował Marcel Musielak. Na pięć minut przed końcem meczu wynik ustalił Bartosz Laska. Najpierw Maciej Kurasz z rzutu wolnego trafił w słupek bramki "Niebieskich", później piłka odbiła się od pleców golkipera Ruchu, ponownie od słupka i w końcu została wepchnięta do bramki przez zawodnika Stadionu. - W każdym wieku i każdym roczniku mecze z Ruchem są traktowane jako derby. Ich dodatkowym smaczkiem była walka o punkty bo obie drużyny są w grupie liczących się w walce o wygranie ligi i awans. Mieliśmy bardzo dużą optyczną przewagę, utrzymywaliśmy się przy piłce, ale jakoś trudno było nam ruszyć do przodu. Na szczęście po zmianie stron worek z bramkami udało się rozwiązać. Cieszy skuteczna gra w obronie bo wygląda to u nas na wysokim poziomie - komentuje trener Dawid Miłkowski.

Dzięki wygranej z Ruchem Stadion objął samodzielne prowadzenie w ligowej tabeli. Nad drugą Pogonią Ruda Śląska ma 2 punkty przewagi.

13 maja 2018, Chorzów, 8 kolejka III Wojewódzkiej Ligi Młodzików D2

Stadion Śląski Chorzów - Ruch Chorzów S.A. 2:0 (2:0)

Bramki: Musielak, Laska

Stadion: Szynkiewicz - Malinowski, Bawaj - Razakowski, Musielak, Kurasz - Muszalski, Harnot, Odyga. Grali również: Laska, Paczyński, Sobeczko, Nowak.
Stadion.TVWięcej Filmów

Najnowesze filmy

Sponsor techniczny

Patronat medialny
Partner
Facebook