Rocznik 2007: Stadion wygrywa i powiększa przewagę KS Stadion Śląski

Aktualności

Rocznik 2007: Stadion wygrywa i powiększa przewagę

Stadion Śląski Chorzów 2007, 15-05-2018

gallery1
Drużyna Stadionu Śląskiego z rocznika 2007 wygrała swój mecz w Lidze Orlików z rówieśnikami z Zagłębia Sosnowiec. Dzięki efektownemu zwycięstwu liderujący tabeli chorzowianie powiększyli przewagę nad swoimi przeciwnikami do 4 oczek.

Od początku gra układała się po myśli gospodarzy, którzy lepiej operowali piłką i dłużej się przy niej utrzymywali. Dobra postawa przekuła się na dwa trafienia skutecznego Daniela Chejdysza. Pierwsze minuty po przerwie nie wyglądały już dla Stadionu tak dobrze - sosnowiczanie grali szybciej, zdobyli gola kontaktowego, a gdyby nie ich słaba skuteczność i dobra postawa bramkarza "Zielonych" mogli nawet doprowadzić do wyrównania. Po 10 minutach chorzowianie "obudzili się" za sprawą 3 trafienia Chejdysza. Później piłka jeszcze 4 razy trafiała do siatki sosnowiczan, którzy odpowiedzieli tylko raz. - Początek był wyrównany, a później z minuty na minutę czuliśmy się lepiej na boisku. To się przełożyło na ładne akcje i bramki. Przespaliśmy początek drugiej odsłony i goście mogli wtedy zdobyć 2-3 bramki. Dobrze zagraliśmy za to z kontry, zdobywając w ten sposób gole co ułatwiło nam grę w dalszej części meczu. Chłopcy wyczuwali kiedy trzeba pograć szybciej, z pierwszej piłki, a kiedy ją przytrzymać. Jestem z nich dziś zadowolony - chwali podopiecznych trenera Bartosz Stachowiak.