nice

Aktualności

Rocznik 2004: Koniec ligi, trzeba czekać


Stadion Śląski Chorzów 2004, 13-11-2018

gallery1
Remisem z liderującym ligowej tabeli Piastem Gliwice zakończyło się spotkanie Stadionu Śląskiego w ostatniej kolejce I Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy. Dzielnie walczący o utrzymanie beniaminek z Chorzowa czeka teraz na ostateczne rozstrzygnięcia w rozgrywkach CLJ U15.

Spotkanie miało spory ciężar gatunkowy, goście potrzebowali zwycięstwa aby zapewnić sobie pewny awans do Centralnej Ligi Juniorów, my potrzebowaliśmy punktów, aby przedłużyć nadzieje na utrzymanie. Do przerwy byliśmy tłem dla rywali i to, że schodziliśmy przegrywając tylko jedną bramką możemy zawdzięczać postawie naszego bramkarza. Po przerwie zaczęliśmy grać o niebo lepiej. Zaczęliśmy sobie stwarzać sytuacje bramkowe i gdy wydawało się, że gol dla nas to tylko kwestia czasu, Piast otrzymał rzut karny. Kapitalną interwencją popisał jednak się nasz rezerwowy bramkarz, co dodało nam skrzydeł i pozwoliło zdobyć wyrównującą bramkę na wagę cennego punktu - relacjonuje przebieg spotkania trener Piotr Bryk.

Dzięki remisowi z rówieśnikami z Gliwic 14-latkowie z Chorzowa rzutem na taśmę wyprzedzili w tabeli sosnowieckie Zagłębie.- Nasze 
rozgrywki już się zakończyły, jednak wciąż nie wiemy na jakim szczeblu rozgrywek zagramy wiosną. Przy standardowej formule 6. miejsce, które zajęliśmy w tabeli daje utrzymanie. Jednak w tej rundzie CLJ dwie drużyny z naszego województwa są w strefie spadkowej i jeżeli za tydzień Raków nie wydostanie się "spod kreski", z naszej ligi spadną aż trzy zespoły. Szkoda, bo uważam, że zasłużyliśmy na grę na najwyższym szczeblu w województwie. Warto zauważyć, że z sześcioma spośród siedmiu zespołów z jakimi rywalizowaliśmy. zdobywaliśmy jakieś punkty. To świadczy o tym, że z każdym rywalem graliśmy jak równy z równym. Remis w ostatniej kolejce ze zwycięzcą naszej ligi również dowodzi dużego potencjału, jaki drzemie w naszym zespole. Prawdopodobnie w kolejnej rundzie będziemy część zawodników będziemy już chcieli ogrywać w lidze juniorów młodszych. To pozwoli na ich jeszcze szybszy rozwój. Miniona runda dała nam mnóstwo nauki i doświadczeń zarówno dla zawodników jak i dla mnie. Postaramy się wykorzystać tą wiedzę z jak największym pożytkiem dla zespołu - podsumował jesienne zmagania trener Piotr Bryk.

10 listopada 2018, Chorzów, 14 kolejka I Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy C1

Stadion Śląski Chorzów - Piast Gliwice 2:2 (1:2)

Bramki: Sowa, Bembenek

Stadion: Miarka, Sowa, Bembenek, Mokwinski, Bańczyk Paweł, Kos, Wilczkiewicz, Lipniak, Jaron, Kułaga, Duplaga oraz Wywioł, Duda, Bauszek

Stadion.TVWięcej Filmów

Najnowesze filmy

Nabory
Sponsor techniczny

Patronat medialny
Partner
Facebook