Aktualności

Rocznik 2009: Skuteczny Stadion wygrywa w Szopienicach

Stadion Śląski Chorzów 2009, 03-04-2019

gallery1
Drużyna orlików młodszych Stadionu Śląskiego zmierzyła się z rówieśnikami z UKS-u Szopienice. Nasi zawodnicy przywieźli z Katowic komplet punktów.

- Mecz rozpoczął się od naszych ataków. Jeden z nich zakończył się golem autorstwa Szymona Rożka. W ciągu pierwszego kwadransa mieliśmy jeszcze
 kilka bardzo dobrych sytuacji do strzelenia gola, niestety nie udawało nam się pokonać golkipera z Szopienic. W dalszej fazie mecz się wyrównał, to gospodarze mieli sytuacje na wyrównanie. Na przerwę zeszliśmy z jednobramkowym prowadzeniem. Druga połowa zaczęła się od natarcia katowiczan. Stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, w których albo ratował nas słupek lub poprzeczka, albo nasz bramkarz Wojtek Mazurek. Niestety jeden z ataków w końcu zakończył się bramką. Przy wyniku 1:1 rywale stwarzali sobie kolejne sytuacje, ale po jednej z nich to my wyprowadziliśmy kontratak zakończony skutecznym uderzeniem Mikołaja Łąckiego. UKS szybko wyrównał, szukał sposobu na objęcie prowadzenia, tymczasem na 2 minuty przed końcowym gwizdkiem wynik pięknym strzałem w okienko bramki ustalił Igor Hajczuk. Brawa dla chłopaków, że pomimo nieukładającego się po naszej myśli meczu potrafili utrzymać koncentrację i ostatecznie wygrać mecz. Duży szacunek również dla przeciwnika za wiele stworzonych przez niego składnych akcji - relacjonuje trener Stadionu, Mariusz Adamczyk.

Katowice, IV Okręgowa Liga Orlików E2 (grupa 2)

UKS Szopienice - Stadion Śląski Chorzów 2:3

Stadion: Mazurek, Golasowski, Hajczuk, Kornatowski, Kryś, Łącki, Rożek, Tomecki, Wajs, Woliszyn.