Rocznik 2007: Rewanże zaczęli w Częstochowie

Stadion Śląski Chorzów 2007, 07-10-2019

gallery1
Drużyna Stadionu Śląskiego z rocznika 2007 udanie zakończyła pierwszą rundę rozgrywek w II Wojewódzkiej Lidze Młodzików, a później efektownie rozpoczęła serię rewanżową. Podopieczni trenera Piotra Bryka ograli na wyjazdach Rozwój Katowice i Ajaks Częstochowa.

Ajaks tym razem poprzeczkę zawiesił wyżej niż w pierwszym meczu, jednak do przerwy byliśmy zespołem dużo lepszym i kontrolowaliśmy przebieg meczu. Strzeliliśmy tylko jedną bramkę, więc wynik wciąż był sprawą otwartą. Drugą połowę zaczęliśmy od szybko zdobytego gola na 2:0, ale od tego momentu trochę niepotrzebnie poszliśmy na wymianę ciosów z rywalem. Mecz toczył się "akcja za akcję". Co ciekawe, bramkę na 3:0 strzelił nasz bramkarz, który wznowił atak szybki dłuższym podaniem, golkiper gospodarzy źle obliczył tor lotu piłki i ta znalazła się w siatce. Na pewno stać nas na lepszą grę, teraz przed nami bardziej wymagające spotkania, liczę że zaprezentujemy się w nich lepiej niż dziś w niedzielę - relacjonuje trener Piotr Bryk.

6 października 2019, Częstochowa, 8 kolejka II Wojewódzkiej Ligi Młodzików D2

Ajaks Częstochowa - Stadion Śląski Chorzów 0:3 (0:1)

Stadion: Wieczorkiewicz, Operhalski, Adamski, Piworowicz, Zaczyk, Ruminski, Gołuch, Ćwielong, Kolebacz oraz Miozga

Bramki: Kolebacz 2, Wieczorkiewicz

Tydzień wcześniej "Zieloni" ograli w Katowicach rówieśników z miejscowego Rozwoju, kończąc pierwszą rundę z dorobkiem sześciu zwycięstw w siedmiu spotkaniach. -
To był dobry mecz w naszym wykonaniu, z przebiegu całego spotkania nasze zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Do przerwy mecz był jeszcze w miarę wyrównany. Po serii stałych fragmentów gry strzeliliśmy bramkę dającą prowadzenie i nim skończyła się pierwsza połowa. Kapitalnie rozpoczęliśmy drugą odsłonę, w pierwszych 15 minutach strzelając 3 bramki i wychodząc na prowadzenie 4:0. W tym okresie oddaliśmy jeszcze kilka innych, groźnych strzałów na bramkę gospodarzy, niemal nie schodząc z połowy katowiczan. Przy korzystnym rezultacie do końca kontrolowaliśmy przebieg meczu, Rozwój dopiero pod koniec spotkania strzelił nam bramkę honorową. Brawo dla chłopaków, myślę, że idziemy w dobrym kierunku - chwali podopiecznych trener Bryk.

28 września 2019, Katowice, 7 kolejka II Wojewódzkiej Ligi Młodzików D2

Rozwój Katowice - Stadion Śląski Chorzów 1:4

Bramki: Kobiński 2, Operhalski, Kolebacz

Stadion:
Wieczorkiewicz, Opehalski, Adamski, Piworowicz, Kobiński, Zaczyk, Ćwielong, Swatowski, Kolebacz oraz Moroń, Sarnecki.

Zwycięstwem zakończyło się również spotkanie naszej drużyny w ramach Ligi Okręgowej. Stadion ograł Lechię Mysłowice 4:1.

- Kultura gry była w niedzielę zdecydowanie po naszej stronie. Bez dwóch zdań byliśmy zespołem lepszym i wygraliśmy zasłużenie. Szczególnie do przerwy graliśmy naprawdę ładnie dla oka. Siądziemy z chłopakami do nagrania wideo z tego spotkania i poszukamy elementów, które jeszcze można poprawić. Pokażemy też te, które były dobre. Podtrzymujemy świetną serię, w lidze okręgowej wciąż jesteśmy bez porażki. Pracujemy dalej, bo widać, że idziemy w dobrą stronę - cieszy się trener Bryk.