nice

Aktualności

Puchar Chorzowa dla GTV Stadionu Śląskiego!


Stadion Śląski Chorzów 99, 22-03-2015

gallery1
Piłkarze GTV Stadionu Śląskiego z rocznika 1999 wygrali Międzynarodowy Turniej o Puchar Chorzowa! W finale podopieczni trenera Tomasza Osowskiego pokonali w rzutach karnych Widok Skierniewice. Czwarte miejsce w zawodach zajęli rok młodsi od konkurencji podopieczni trenerów Macieja Biernackiego i Pawła Grycmanna z rocznika 2000.

Drużyna Stadionu z rocznika 1999 w całym turnieju nie straciła ani jednej bramki! W sobotnich meczach grupowych nasi 16-latkowie zremisowali bezbramkowo z UKS-em Ruchem Chorzów, a później pokonywali w stosunku 1:0 ukraiński Tarnopol i Piasta Gliwice. - Nie tylko zapobiegliśmy stratom goli, ale nie pozwoliliśmy rywalom nawet na stworzenie stuprocentowych szans do ich zdobycia. To bardzo cieszy - podkreślał szkoleniowiec GTV Stadionu, Tomasz Osowski.

Udaną passę bramkarz i defensywa chorzowian kontynuowali do samego końca zawodów. W niedzielę w półfinale dzięki wygranej serii rzutów karnych przeszli rok młodszych kolegów z klubu, podobnie było w finale, który w regulaminowym czasie również nie przyniósł rozstrzygnięcia a wojnę nerwów w konkursie jedenastek raz jeszcze zwyciężyli gospodarze. - Za to też należą się chłopakom brawa bo dwa razy wytrzymali presję. Trzeba jednak powiedzieć że w ciągu całego finałowego spotkania to my mieliśmy więcej okazji do strzelenia bramki. Rywal zagrażał nam właściwie tylko po stałych fragmentach gry. My nie wyrzystaliśmy żadnej z 2-3 sytuacji do udokumentowania dominacji ale ostatecznie i tak cieszymy się z pierwszego miejsca - mówił po wygranym turnieju trener Osowski. Jego podopieczni otrzymali też wyróżnienia indywidualne - najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Banach, a królem strzelców Maciej Tonia. Zdaniem trenerów Stadionu również nagroda dla najlepszego bramkarza powinna powędrować w ręce przedstawiciela Stadionu. - Arek Tonia nie puścił gola przez cały turniej, w seriach rzutów karnych obronił trzy strzały. Dla mnie był najlepszy - argumentuje trener Osowski.

Powody do zadowolenia mogą mieć też zawodnicy z rocznika 2000. 15-latkowie sprawili w sobotę niespodziankę, eliminując w fazie grupowej Odrę Wodzisław i GKS Bełchatów i razem z Widokiem Skierniewice awansując do finałowej czwórki. Tu trafili na rok starszych kolegów z GTV Stadionu i również nie dali się pokonać w regulaminiwym czasie gry. - Karne to niby loteria ale my w półfinale strzelaliśmy je fatalnie nie trafiając z 11 metrów ani razu, wcześniej grając dobry mecz. Tą przegraną osłodził fakt, ze Stadion i tak był w finale i dobrze się tam spisał - mówił trener 15-latków z Chorzowa, Maciej Biernacki.

Półfinałowe starcie między druzynami GTV Stadionu z roczników 99 i 2000 było jednym z ciekawszych meczów całego turnieju. Spotkanie z podtekstami, w którym starsi zawodnicy chcieli wykazać swoją wyższość nad młodszą drużyną a z drugiej strony depczący im po piętach 15-latkowie próbowali utrzeć nosa starszym kolegom zakończyło się bezbramkowym remisem. - Chłopcy często trenują razem, znają się ze szkoły i widać było u nich pełne zaangażowanie i otwartość w grze - tłumaczy trener Osowski. - My mogliśmy, oni musieli - uśmiechał się z kolei trener Biernacki. - To na drużynie z rocznika 1999 była większa presja, ale my bardzo chcieliśmy zwyciężyć, poszukać swojej szansy i nie zadowalać się tylko udaną sobotą i półfinałem. Chłopcy od najmłodszych lat muszą wierzyć w to że można z powodzeniem rywalizować ze starszymi przeciwnikami - dodawał szkoleniowiec 15-latków. Jego drużyna w całym turnieju zajęła ostatecznie czwarte miejsce, przegrywając w meczu o brąz z UKS-em Ruchem Chorzów 0:2.

Zarówno trenerzy drużyny z rocznika 1999 jak i szkoleniowcy rok młodszego zespołu mają po turnieju sporo powodów do radości. - Moi podopieczni za rok będą grać w Śląskiej Lidze Juniorów Młodszych, już teraz wiemy że od przyszłego tygodnia w wyjściowym składzie z rok starszymi zawodnikami będzie występowało 3-4 zawodników z rocznika 99. Cieszy nas że ten turniej był jednym z udanych elementów weryfikacji i przykładem na to, że mamy zawodników przygotowanych do tego skoku - przekonywał trener Osowski. - W regulaminowym czasie przegraliśmy dopiero bój o trzecie miejsce. Starsze drużyny nie miały nad nami przewagi. Wręcz przeciwnie. W sobotę to my dominowaliśmy w wygranym meczu z Odrą Wodzisław, potrafiliśmy się dwukrotnie podnieść po stracie goli w spotkaniu z GKS-em Bełchatów, a mecz z Widokiem uważam że był wyrównany z delikatnym wskazaniem na nas. Brawo dla tych chłopaków! Warto grać z zespołami starszymi, mocniejszymi fizycznie. To bez wątpienia zaprocentuje w naszej lidze i naukę wyniesioną z turnieju na pewno wykorzystamy - obiecuje z kolei trener Biernacki.

Wyniki turnieju Chorzów Cup 2015 dla drużyn z rocznika 1999:

GRUPA A:
GTV Stadion Śląski 99 - UKS Ruch Chorzów 0:0
Piast Gliwice - Tarnopol (UKR) 1:0

GTV Stadion Śląski 99 - Tarnopol (UKR) 1:0 (M. Tonia)
Piast Gliwice - UKS Ruch Chorzów 0:1

GTV Stadion Śląski 99 - Piast Gliwice 1:0 (M. Tonia)
UKS Ruch Chorzów - Tarnopol (UKR) 0:1

Tabela:
GTV Stadion Śląski 99     7 pkt
UKS Ruch Chorzów         4 pkt
Piast Gliwice                     3 pkt
Tarnopol (UKR)                3 pkt

GRUPA B
GTV Stadion Śląski 00 - Odra Wodzisław 3:1  (Matysek 2, Grychtolik)
Widok Skierniewice - GKS Bełchatów 2:0

GTV Stadion Śląski 00 - GKS Bełchatów 2:2 (Grychtolik, Ochman)
Widok Skierniewice - Odra Wodzisław 2:0

GTV Stadion Śląski 00 - Widok Skierniewice 0:0
GKS Bełchatów - Odra Wodzisław 2:0

Tabela:
Widok Skierniewice         7pkt
GTV Stadion Śląski 00    5pkt
GKS Bełchatów               4pkt
Odra Wodzisław              0pkt

Mecze o miejsca 5-8:
Tarnopol - GKS Bełchatów 0:0 (k.2:3)
Piast Gliwice - Odra Wodzisław 2:1

Mecz o 7 miejsce:
Tarnopol - Odra Wodzisław 0:0 (k.3:4)
Mecz o 5 miejsce
Piast Gliwice - GKS Bełchatów 2:0

Półfinały:
GTV Stadion Śląski 99 - GTV Stadion Śląski 00 0:0 (k.2:0)
Widok Skierniewice - UKS Ruch Chorzów 0:0 (k.3:2)

Mecz o 3 miejsce
GTV Stadion Śląski 00 - UKS Ruch Chorzów 0:2

Mecz o 1 miejsce:
GTV Stadion Śląski 00 - Widok Skierniewice 0:0 (k.3:2)

Klasyfikacja końcowa turnieju Chorzów Cup 2015:

1. GTV Stadion Śląski 1999
2. Widok Skierniewice
3. UKS Ruch Chorzów

4. GTV Stadion Śląski 2000
5. Odra Wodzisław
6. GKS Bełchatów
7. Piast Gliwice
8. Tarnopol (Ukraina)
Stadion.TVWięcej Filmów

Najnowesze filmy

Nabory
Sponsor techniczny

Patronat medialny
Partner
Facebook