nice

Aktualności

Specjaliści od techniki i motoryki w GTV Stadionie Śląskim


, 27-08-2015

gallery1
Robert Radek i Krzysztof Kotuła - dwóch cenionych specjalistów od nowego sezonu rozpoczyna pracę w GTV Stadionie Śląskim Chorzów! System szkolenia w naszym klubie zostaje tym samym wzbogacony o treningi przygotowania motorycznego i przygotowania technicznego.

Robert Radek jest jednym z najlepszych w Polsce fachowców w swojej dziedzinie. Ma za sobą pracę z piłkarskimi reprezentacjami kobiet, pracował jako Master Coach w Akademii Coerver Coaching, brał udział w konferencjach i stażach u trenerów z całego świata. Teraz swoje doświadczenie będzie wykorzystywał w pracy z piłkarzami GTV Stadionu Śląskiego, którego sam jest wychowankiem. - Kształtowanie techniki to podstawowa kwestia w piłce nożnej. Należy nad nią cały czas pracować, bo w każdym wieku można coś poprawiać i czegoś się nauczyć. Przede wszystkim będę chciał, by zawodnicy nabrali pewności siebie w podejmowanych decyzjach. Chcemy by zwiększyli swoją kreatywność i potrafili przenosić to czego nauczą się w czasie treningu na mecze o stawkę - tłumaczy swoją nową rolę trener Radek. - Zgodnie z trendami panującymi w piłce wiemy, że trening nie może być nudny. I tej nudy na moich zajęciach na pewno nie będzie. Chcemy wyzwalać kreatywność, wykorzystać nowoczesne urządzenia i formy zajęć. Po kilku pierwszych spotkaniach chłopcy sami ocenią, czy taki trening im się podoba, bo zakładamy sobie że po takich zajęciach zawodnik będzie zadowolony i zmotywowany do jeszcze cięższej pracy - zapowiada trener-specjalista od przygotowania technicznego w GTV Stadionie Śląskim Chorzów.

O atrakcyjność swoich zajęć bez wątpienia zadba również trener przygotowania motorycznego, Krzysztof Kotuła. - Trening motoryczny jest bardzo zróżnicowany. Zwracamy uwagę na kształtowanie siły, szybkości i wytrzymałości. W pierwszej fazie skupimy się na technice biegu. Są sposoby by te zajęcia urozmaicić, to wcale nie muszą być zajęcia z których wychodzi się "na kolanach" - uśmiecha się trener Kotuła. - Praca nad techniką biegu na pewno poprawia jego ergonomię. Dzięki temu zawodnik efektywniej wykorzystuje posiadaną siłę. Przekłada się to na poprawienie szybkości i wytrzymałości. To dlatego treningi zaczniemy od tego elementu, choć obiecuję że nie zaniedbamy też innych aspektów przygotowania motorycznego - zapowiada Kotuła. I z pewnością wie o czym mówi, bo w swojej dziedzinie orientuje się doskonale. - W młodych latach sam trenowałem piłkę nożną. Później ukierunkowałem się na lekką atletykę. Jestem byłym sprinterem, przetrenowałem dziesięć lat, miałem epizod w kadrze narodowej. Doświadczenie trenerskie również mam coraz większe, bo szkoleniem zajmuję się już od czterech lat - przedstawia się nowy trener przygotowania motorycznego w GTV Stadionie Śląskim.

Z zatrudnienia nowych specjalistów w klubie cieszy się trener koordynator klubu, Paweł Grycmann. - Na taki ruch pozwala nam przede wszystkim dobra współpraca z naszym sponsorem tytularnym, firmą GTV. Spośród wszystkich ościennych klubów jesteśmy pierwszą szkółką, która zdecydowała się na takich ruch. Uważam, że to nasze najlepsze transfery w tym okienku - śmieje się Grycmann. - Wiadomo, że technika jest bodaj najważniejszym elementem piłkarskiego rzemiosła. Oczywiście zwracaliśmy na to uwagę w dotychczasowych zajęciach, ale brakowało nam specjalisty który tej konkretnej dziedzinie poświecił się całkowicie. Robert jest tak cenionym fachowcem, że sporo nauczą się od niego nie tylko zawodnicy, ale i trenerzy GTV Stadionu.

Trener Grycmann spore oczekiwania ma również wobec trenera Kotuły. - Motoryka jest bazą do tego, by wchodzić w trening specjalistyczny. Idąc z duchem czasu zatrudniliśmy specjalistę, który sam jest lekkoatletą z uprawnieniami trenera piłki nożnej. To było dla nas bardzo istotne i wiele obiecujemy sobie po współpracy z trenerem Kotułą - przedstawia trenera motoryki Paweł Grycmann.

Z trenerami Kotułą i Radkiem będą trenować wszyscy uczniowie klas piłkarskich SMS-u Chorzów. Licealiści zostaną podzieleni na dziesięcioosobowe grupy, gimnazjaliści będą ćwiczyć całymi drużynami. Ze specjalistami od przygotowania technicznego i motorycznego mogą też pracować młodsi piłkarze naszego klubu. - Mamy taką ofertę bo wiemy że w takim wieku nad tymi elementami można pracować najefektywniej. Najmłodsi będą więc mogli wykupić abonament na kilka treningów w miesiącu które będą odbywały się w niewielkich grupach - tłumaczy Paweł Grycmann.
Stadion.TVWięcej Filmów

Najnowesze filmy

Nabory
Sponsor techniczny

Patronat medialny
Partner
Facebook