nice

Aktualności

IX LO Mistrzostwa Sportowego zainaugurowało działalność


, 28-10-2015

gallery1
IX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie oficjalnie zainaugurowało swoją działalność. W Starochorzowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość poświęcona temu wydarzeniu.

Zobacz reportaż z otwarcia IX LO Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz Chorzowa, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Klubu Sportowego GTV Stadion Śląski Chorzów oraz uczniowie i kadra pedagogiczna chorzowskiej SMS. - To koniec pierwszego etapu, który zaczął się około dwóch lat temu. I pomyśle na utworzenie SMS-u mówiło się już od wielu lat ale intensywne prace nad urzeczywistnieniem tej idei to właśnie ostatnie dwa lata. Zdajemy sobie jak odpowiedzialne zadanie przed nami. Dostaliśmy olbrzymie zaufanie od władz miasta, rodziców, uczniów, od klubów sportowych których zawodnicy stali się naszymi uczniami. Nie chcemy, by szkoła Mistrzostwa Sportowego była taką tylko z nazwy. Chcemy tymi mistrzami być - mówił dyrektor IX LOMS w Chorzowie, Adam Mańka.

- Bardzo się cieszę, że w miejskim zespole miłośników i działaczy sportowych pojawił się nowy podmiot. Profil szkoły będzie przede wszystkim piłkarski, ale nie zabraknie też siatkówki i tenisa ziemnego. Środowisko bardzo zabiegało o możliwość utworzenia takiej placówki. Dziś to co było marzeniem dwa lata temu, stało się faktem - podkreślał Wiesław Cieżkowski, zastępca prezydenta Chorzowa.

Chorzowskie LOMS swoim patronatem objęła Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. To wielkie wyróżnienie dla szkoły ale i spora korzyść dla katowickiej uczelni. - Często na nasz nabór przychodzą kandydaci z bardzo słabym przygotowaniem sprawnościowym. W IX LO MS uczniowie uprawiają sport praktyczne wyczynowo, poświęcają temu kilkanaście godzin tygodniowo i dzięki temu stają się dla nas bezcennymi kandydatami do przyjęcia na AWF - przekonuje rektor katowickiej AWF, Adam Zając. - My będziemy pomagać uczniom przede wszystkim w badaniach diagnostycznych. Mamy pracownie na poziomie światowym, jesteśmy w stanie przeprowadzić bardzo zaawansowane badania dotyczące siły i mocy. Ważnym aspektem w którym będziemy pomagać jest żywienie i suplementacja bo to dobry moment by zaingerować w tę dziedzinę i przygotować organizm do dużych obciążeń - tłumaczy Adam Zając.

Przekształcenie w Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego pozwoliło na dokonanie już dziś widocznych zmian. Wyremontowano internat, uczniowie biorą udział w szesnastu godzinach wychowania fizycznego tygodniowo, zajęcia z przygotowania motorycznego, specjalistyczne treningi techniki piłkarskiej, treningi mentalne i motoryczne, zajęcia w SPA i na basenie - IX LOMS w Chorzowie aspiruje do miana placówki z potencjałem na wychowanie prawdziwych Mistrzów Sportu. - Mam nadzieję że wykorzystamy tą szansę. Patrząc na postawę nauczycieli i trenerów nie powinno być z tym żadnego problemu. Już dziś należą im się ogromne podziękowania za zaangażowanie w proces naboru i opieki nad zawodnikami. Utworzenie SMS zwiększa naszą ofertę i popycha klub do przodu - cieszył się z utworzenia szkoły prezes klubu sportowego GTV Stadion Śląski, Andrzej Nieścior. - Obyśmy tylko nie popadli teraz w samozachwyt. Jeśli będziemy robili swoje, osiągniemy sukcesy. To muszą być sukcesy i w szkole i klubie. Musimy wychować uczniów którzy z powodzeniem kończą szkołę, zdają maturę, studiują na AWF-ie i kontynuują piłkarską karierę - mówi dyrektor SMS, Adam Mańka
Stadion.TVWięcej Filmów

Najnowesze filmy

Nabory
Sponsor techniczny

Patronat medialny
Partner
Facebook