nice

Aktualności

Rewolucja w GTV Stadionie Śląskim trwa!


, 31-10-2015

gallery1
Współpraca ze specjalistami z dziedziny przygotowania motorycznego i mentalnego z firmy Football Training Center, oraz udział w projekcie skautingowym Sport Future "Polskie Orły" - to ostatnie, spore wydarzenia popychające Klub Sportowy GTV Stadion Śląski Chorzów zdecydowanie do przodu w jakości i wszechstronności w szkoleniu piłkarskiego rzemiosła. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nasz klub przeżywa dynamiczny rozwój a impuls i możliwości ku temu dał sponsor tytularny, firma GTV.

- Nie da się ukryć, że na wszystkie nasze ostatnie kroki potrzebne były środki i bez pomocy firmy GTV pewnie nie moglibyśmy pochwalić się tak rozbudowaną i profesjonalną ofertą jaką dziś dysponujemy. Podkreślamy to na każdym kroku, bo wiele z tego co dobre dla naszego klubu ostatnimi czasy było możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu naszego sponsora tytularnego - podkreśla Andrzej Miłkowski, wiceprezes GTV Stadionu Śląskiego.

Zobacz film z podpisania umowy sponsorskiej z firmą GTV

Od kilku dni nasz klub ściśle współpracuje z firmą Football Training Center. Dzięki temu młodzi zawodnicy GTV Stadionu pracują nad motoryką i przygotowaniem mentalnym z tymi samymi fachowcami, z których wiedzy czerpią Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek czy Arkadiusz Głowacki. - Bardzo zależało mi na podpisaniu tej umowy. To ludzie związani z futbolem na poziomie reprezentacji Polski więc zarówno nasi zawodnicy jak i trenerzy powinni wynieść z tej współpracy wiele ciekawych rzeczy - cieszy się trener koordynator GTV Stadionu, Paweł Grycmann. - Nasz trener Leszek Dyja, który pracuje indywidualnie z najwybitniejszymi zawodnikami w Polsce, gwarantuje trening przygotowania motorycznego najwyższej, światowej klasy. Dokładając do tego trening mentalny, stale motywując i inspirując zawodników - a będziemy to robić w czasie ich zajęć szkolnych - możemy mówić o prawdziwej rewolucji w świecie futbolu. Ta rewolucja zaczyna się w GTV Stadionie Śląskim - przekonuje Dawid Piątkowski, trener mentalny FTC.

Zobacz film z podpisania umowy współpracy z Football Training Center

Rewolucja trwa w GTV Stadionie od dłuższego czasu. Zapoczątkowana podpisaniem historycznej umowy ze sponsorem tytularnym, firmą GTV, polega na systematycznym wprowadzaniu do oferty klubu coraz nowocześniejszych i stojących na najwyższym poziomie elementów piłkarskiego szkolenia. Na początku roku umową sponsorską z klubem związała się firma TheraBand, która jako sponsor techniczny przekazała nam sprzęt do treningu z najwyższej, światowej półki. - W przypadku GTV Stadionu Śląskiego stwierdziliśmy, że nasz sprzęt dobrze spełni swoje zadania i będzie odpowiednio wykorzystywaniu przy rozwoju młodych piłkarzy. Patrzymy w przyszłość i myślimy o poszerzeniu współpracy z tak dobrze rozwijającą się szkółką piłkarską - mówił wtedy prezes naszego sponsora technicznego, Józef Spałek.

Zobacz film z podpisania umowy sponsorskiej z firmą TheraBand Polska

Ważnym elementem w strategii szkolenia w naszym klubie jest również współpraca z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach. Partnerstwo tak znakomitej uczelni to dla GTV Stadionu Śląskiego nie tylko prestiż, ale i konkretne możliwości. Dzięki dokładnym badaniom na najnowocześniejszym sprzęcie trenerzy naszego klubu mogą stale monitorować organizmy i potencjał swoich podopiecznych. - Identyczne badania przechodzą drużyny ligowe. Chcemy działać profesjonalnie i możliwość bycia na tych obiektach to spore wydarzenie dla naszych wychowanków, bo nie każdy junior w tym wieku może zostać tak dokładnie przebadany - zapewnia Paweł Grycmann. Jego słowa potwierdza trener Piotr Bryk. -  Grałem w Stadionie kilkanaście lat i tego jakie mieliśmy możliwości wtedy, a jak ogromne są one dziś nie ma nawet sensu porównywać. To "niebo a ziemia". Współpraca z AWF-em daje nam niesamowitą korzyść. Podejrzewam, że nie ma drugiego takiego klubu w regionie, a może i w Polsce, który ma dostęp do takiej bazy jeśli chodzi o badania motoryczne - zachwycał się wychowanek, a obecnie trener młodzieży w GTV Stadionie.

Zobacz jak wyglądają badania zawodników GTV Stadionu na katowickiej AWF

Od początku sezonu nad przygotowaniem motorycznym naszych zawodników czuwa specjalista w tym zakresie, trener Krzysztof Kotuła. - Trening motoryczny jest bardzo zróżnicowany. Zwracamy uwagę na kształtowanie siły, szybkości i wytrzymałości. W pierwszej fazie skupiamy się na technice biegu. Są sposoby by te zajęcia urozmaicić, to wcale nie muszą być zajęcia z których wychodzi się "na kolanach".  W młodych latach sam trenowałem piłkę nożną. Później ukierunkowałem się na lekką atletykę. Jestem byłym sprinterem, przetrenowałem dziesięć lat, miałem epizod w kadrze narodowej. Doświadczenie trenerskie również mam coraz większe, bo szkoleniem zajmuję się już od czterech lat - przedstawiał się na początku pracy z naszymi zawodnikami trener Kotuła.

W tym samym czasie pracę nad techniką naszych wychowanków rozpoczął specjalizujący się w tym elemencie trener Robert Radek. Mający za sobą pracę z piłkarskimi reprezentacjami kobiet, były Master Coach w Akademii Coerver Coaching od września swoje doświadczenie przekazuje zawodnikom GTV Stadionu Śląskiego. - 
Kształtowanie techniki to podstawowa kwestia w piłce nożnej. Należy nad nią cały czas pracować, bo w każdym wieku można coś poprawiać i czegoś się nauczyć. Przede wszystkim będę chciał, by zawodnicy nabrali pewności siebie w podejmowanych decyzjach. Chcemy by zwiększyli swoją kreatywność i potrafili przenosić to czego uczą się w czasie treningu na mecze o stawkę - tłumaczył swoje zadania trener Radek.

Przeczytaj tekst o treningach techniki i motoryki z Robertem Radkiem i Krzysztofem Kotułą

Bez wątpienia epokowym wydarzeniem o ogromnym znaczeniu dla naszego klubu była niedawna inauguracja IX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie, w którego klasach uczą się zawodnicy GTV Stadionu Śląskiego. 
Wyremontowany internat, szesnaście godzin wychowania fizycznego tygodniowo, zajęcia w SPA i na basenie a to wszystko pod patronatem katowickiej AWF. Już tylko te korzyści pokazują jak duże możliwości dało utworzenie sportowej placówki w Chorzowie. - IX LOMS w Chorzowie aspiruje do miana placówki z potencjałem na wychowanie prawdziwych Mistrzów Sportu. Mam nadzieję że wykorzystamy tą szansę - mówił podczas uroczystości inaugurujących prezes GTV Stadionu Śląskiego, Andrzej Nieścior.

Zobacz film z inauguracji IX LO Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie

Efekty rozwoju naszego klubu są dostrzegane w piłkarskim środowisku. Przykładem jest zainteresowanie naszą piłkarską szkółką przez szefów projektu Sport Future, polecającego zawodników do klubów niemieckiej Bundesligi. Już w listopadzie dwójka naszych graczy pojedzie na tzw. mecz skautingowy do Cottbus, podczas którego ich umiejętności będą oceniane przez fachowców zajmujących się niemiecką piłką. - Chcemy promować zawodników w Polskich i przede wszystkim niemieckich klubach. Przyglądaliśmy się pracy jaką w GTV Stadionie Śląskim wykonuje się z młodzieżą. Już dziś grają tu zawodnicy na naprawdę wysokim poziomie. Współpracujemy z klubami 1. Bundesligi i skautami z Niemiec. Pomagamy zawodnikom znaleźć swoje miejsce w dorosłym futbolu i profilować ich możliwości - mówi Janusz Dajwłowski, koordynator projektu Sport Future i trener Fussballschulle VFL Wolfsburg. - Bronimy się wysokiej jakości szkoleniem. Współpraca z Sport Future to dla nas krok do tego by naszych wychowanków oddać w ręce specjalistów którzy umożliwiają im sprawdzenie się na najwyższym poziomie w Polsce i w Europie. Do tej pory organizowaliśmy naszym podopiecznym możliwości rozwoju w innych klubach, teraz możemy liczyć na pomoc ludzi dobrze przygotowanych na to od strony nie tylko sportowej ale i prawnej. Spodziewam się po naszej współpracy wiele dobrego. W listopadzie szansę sprawdzenia się w Bundeslidze dostaną Patryk Grychtolik i Łukasz Peroń z rocznika 2000. To nie tylko wielkie wydarzenie dla tej dwójki ale też sygnał do innych zawodników jak duże możliwości daje nasz klub. To w jakim miejscu dziś się znajdujemy, ile i w jaki sposób trenujemy oraz jakich mamy partnerów mówi samo za siebie - zauważa z dumą trener Paweł Grycmann.
Stadion.TVWięcej Filmów

Najnowesze filmy

Nabory
Sponsor techniczny

Patronat medialny
Partner
Facebook