Juniorzy młodsi: Wygrali w „dziesiątke”!

Drużyna juniorów młodszych Stadionu Śląskiego odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w I Lidze Wojewódzkiej. Podopieczni trenera Tomasza Osowskiego wygrali z rówiesnikami z ROW-u Rybnik 2:1.

– Mecz nie rozpoczął się po naszej myśli. Już w 10. minucie Paweł Bańczyk po zagraniu ręką w polu karnym otrzymuje czerwoną kartkę. Przeciwnik zdobywa bramkę po rzucie karnym. Od tego momentu zawodnicy Stadionu Śląskiego, mimo braku jednego gracza, powoli przejmują kontrolę nad spotkaniem. W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobre zawody, nie pozwalając przeciwnikowi dosłownie na nic. Nasza dobra gra przełożyła się na bramkę zdobytą z rzutu wolnego przez Zembola. Druga odsłona to konsekwentna gra Stadionu, który dalej walczył o kolejną bramkę. Po jednej z akcji Dziedzic swoim trafieniem dał nam prowadzenie. Ostatnie 20 minut to bardzo dobra gra w defensywie. Mecz kończy się naszym zwycięstwem 2:1 – relacjonuje trener Tomasz Osowski.

– Wielki szacunek należy się zawodnikom za 80 minut gry w osłabieniu. Zwłaszcza w pierwszej połowie i w ciągu pierwszych 20 minut drugiej odsłony gra wyglądała naprawdę dobrze. Mieliśmy w tym okresie mecz pod pełną kontrolą. Grając w osłabieniu zagraliśmy rewelacyjne zawody, a drużyna zasługuje na brawa zwłaszcza za zaangażowanie mimo gry w osłabieniu, przy 30 stopniowym upale – chwali podopiecznych szkoleniowiec „Zielonych”.

Zobacz protokół meczowy ze spotkania Stadion – ROW Rybnik