Rocznik 2009: Z patentem na lidera

Drużyna 11-latków Stadionu Śląskiego jako pierwsza w rozgrywkach wygrała z liderem tabeli VI Okręgowej Ligi Młodzików D2, Pogonią Imielin. „Zieloni” zwyciężyli na wyjeździe 4:2.

– Mecz zaczęliśmy dobrze, przeważaliśmy i tworzyliśmy sytuacje bramkowe, niestety to przeciwnik pierwszy trafił do siatki. Odpowiedzieliśmy jednak od razu po wznowieniu, a pierwszą połowę skończyliśmy wynikiem 1:2. W drugiej części spotkania dalej to my dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, co przyniosło nam trzy bramki. Dwie z stałych fragmentów gry oraz po indywidualnej akcji Oskara Tomeckiego. Na pewno trzeba wspomnieć o rzucie karnym dla gospodarzy przy stanie 2:4. Naszemu bramkarzowi udało się wybronić jedenastkę – relacjonuje trener Mariusz Adamczyk.

– Uważam, że to był najlepszy mecz w naszym wykonaniu biorąc pod uwagę wszystkie spotkania w tej lidze. Jestem dumny z chłopaków, że potrafili odrobić straty i ostatecznie wygrać, zachowując odpowiedni styl gry, który ćwiczymy podczas zajęć treningowych – chwali podopiecznych trener naszych 11-latków.

Zobacz protokół z meczu LKS POGOŃ IMIELIN – KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW