Srebrna Gwiazdka dla K.S. „Stadion Śląski”

Klub Sportowy Stadion Śląski Chorzów w Nowy Rok wkroczył jako Akademia certyfikowana Srebrną Gwiazdką Polskiego Związku Piłki Nożnej. „Zieloni” znaleźli się wśród 11 klubów z całej Polski docenionych podobnym wyróżnieniem w drugim cyklu programu.

Program Certyfikacji PZPN to projekt, którego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Czym dla Stadionu Śląskiego jest „Srebro” przyznane przez „Centralę”? – To gwarancja jakości naszego treningu. Certyfikat oznacza, że trenerzy są rozliczani z pracy według określonego programu i kontrolowani przez osoby monitorujące ze Związku. Jeśli pojawiają się błędy, są przy każdej kontroli dyskutowane i poprawiane. Nie jest to dla nas rewolucja, ale na pewno jeszcze solidniejsza motywacja do profesjonalizmu – tłumaczy Robert Radek, trener koordynator „Zielnych”.

„Zieloni” w procesie certyfikacji otrzymali drugi najwyższy wynik spośród klubów aplikujących o uzyskanie srebrnej gwiazdki. – Poprzeczka wędruje wyżej, a to bodziec do rozwoju dla naszych trenerów. Od dawna jednak sami zwracamy na to uwagę, a jakość naszej pracy została doceniona jednym z najwyższych wyników wśród ubiegających się o certyfikat – wskazuje Robert Radek.

Pozytywna weryfikacja jest zwieńczeniem dużej pracy włożonej przez pracowników klubu w skrupulatne przygotowanie się do udziału w rekrutacji. – Przygotowywaliśmy się do tego od kilku miesięcy. Poza jakością szkolenia chodziło o wypełnienie szeregu formalności. Zwłaszcza w dobie pandemii nie było łatwo, ale wszystko było dokładnie sprawdzone. Weryfikatorzy zwracali uwagę na każdy szczegół, łącznie z liczeniem piłek i pachołków – śmieje się Robert Radek.

Certyfikat „Srebrna Gwiazdka PZPN” został przyznany na najbliższe dwa lata.