„Zieloni” 9-latkowie na obozie w Nowym Targu

Drużyna z rocznika 2015 przebywa na obozie w Nowym Targu. „Zieloni” przebywają w ośrodku „U Gazdy”, gdzie będą przebywać do 10-tego lutego.

– Mamy naprawdę bardzo dobre warunki do pracy. Ośrodek zapewnia nam wszystko, co potrzebne na obozie. Do naszej wyłącznej dyspozycji pozostaje boisko ze sztucznym oświetleniem, dzięki czemu możemy trenować o każdej porze dnia. Pogoda jest kapryśna, ale i to nie jest problemem, bo możemy korzystać również z hali sportowej – mówi trener naszych 9-latków, Sebastian Świat.

Jak wygląda typowy plan dnia uczestników obozu? – Po porannej pobudce i śniadaniu zaczynamy pierwszy trening. Po obiedzie przeprowadzamy drugie zajęcia. W trakcie obozu mamy zaplanowane dwa mecze sparingowe oraz dwa wyjścia na basen w ramach odnowy biologicznej. Poza tym zawodnicy w czasie wolnym mogą korzystać m.in. z bilarda, piłkarzyków, czy tenisa stołowego. Na terenie obiektu jest też siłownia i miejsce do rolowania – opowiada szkoleniowiec „Zielonych”.

Drużyna Stadionu Śląskiego na obozie w Nowym Targu przebywa od 4-go lutego. W trakcie tygodniowego pobytu czeka ją m.in. wycieczka do Zakopanego, która uatrakcyjni chorzowianom górski pobyt. – To nasz drugi tego typu wyjazd i widać, że chłopcy zrobili spory postęp jeśli chodzi o dyscyplinę, zaangażowanie i chęci do treningu – chwali podopiecznych trener Świat. „Zieloni” wrócą do Chorzowa 10-tego lutego.