Rocznik 2012: „Zieloni” mocni w futsalu!

Drużyna Stadionu Śląskiego z rocznika 2012 wzięła udział w halowym turnieju w siemianowickim Parku Pszczelnik. To kolejny etap zmagań Młodzieżowych Mistrzostw Futsalu.

W kategorii U-12 odbywają się trzy turnieje eliminacyjne, które mają wyłonić trzy zespoły do fazy finałowe. Dla „Zielonych” siemianowickie zawody były trzecimi, w których biorą udział. – W dwóch pierwszych zaprezentowaliśmy się z dobrej strony, myślę, że w sobotę też pokazaliśmy fajne umiejętności – mówi trener Michał Lutek.

Nasi 12-latkowie w Siemianowicach mierzyli się z rówieśnikami z SMS-u Ruda Śląska, Wawelu Wirek, APN-u Katowice, AP Wyzwolenia Chorzów i Orlika Ruda Śląska. Konfrontacje w niecodziennych dla naszych młodych piłkarzy warunkach są dla nich cennym doświadczeniem. – Młodzieżowa Liga Futsalu to świetna odskocznia dla codziennej pracy na boisku, którą traktujemy jako uzupełnienie procesu szkoleniowego. Zależy nam żeby zawodnicy w nich uczestniczący zagrali jak największą ilość minut. Celem zawsze jest jednak zwycięstwo, więc cieszy nas, że awansowaliśmy do dalszej fazy całego turnieju – zaznacza trener Lutek

Turniejem w Siemianowicach drużyna Stadionu Śląskiego z sukcesem zakończyła fazę eliminacyjną na szczeblu Podokręgu Katowice. Oprócz Stadionu Śląskiego dalej zagrają również rudzkie SMS i Orlik. Teraz „Zieloni” czekają na informacje dotyczące kolejnej fazy rywalizacji. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Zawodnicy uczestniczący w turniejach eliminacyjnych:

Borys Stroka, Oliwier Bembenek, Adam Celiński, Igor Durał, Kamil Górny, Jan Hajduga, Stanisław Kanclerz, Maksymilian Król, Oskar Miozga, Robert Peca, Filip Pilszczek, Dominik Piecuch, Oliwier Swoboda.